Okres České Budějovice – komunální volby 2026
Všech 109 obcí okresu (Jihočeský kraj). Obce s vlastní stránkou mají odkaz; u ostatních uvádí výsledky kontrol přímo tabulka.
Obcí
109
18 s vlastní stránkou
Okrsků
306
155 197 voličů
Nálezy s dopadem
2
mění / mohou změnit mandáty
Těsné výsledky
35
zastupitelstev obcí
U obcí bez vlastní stránky (méně než 4 okrsky a žádný nález) jsme ověřili aritmetiku zápisů, součty hlasů stran a kandidátů proti oficiálním výsledkům, nezávislý přepočet mandátů, překlepy u kandidátů a opakovaně zaslané okrsky z volební noci; srovnání se sousedními okrsky u obce s jediným okrskem možné není. Rozhodující rezerva = nejmenší počet hlasů, který by v zastupitelstvu obce změnil rozdělení mandátů nebo vedl k rovnosti rozhodované losem; tučně těsné výsledky (nejvýše 30 hlasů nebo hlasy nejvýše 3 voličů – každý volič má tolik hlasů, kolik je mandátů). Řadit lze kliknutím na záhlaví sloupce.
| Obec | Okrsků | Voličů | Účast | Mandátů | Kandidátek | Nálezy | Rozhodující rezerva (hlasů) | Poznámka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Adamov obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 757 | 62,9 % | 9 | 3 | – | 16 | těsný výsledek |
| Bečice obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 81 | 55,6 % | 7 | 7 | – | 17 | těsný výsledek |
| Borek obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 1 245 | 71,2 % | 11 | 5 | – | 75 | bez nálezu |
| Borovany město · výsledky na volby.gov.cz | 8 | 3 282 | 55,2 % | 17 | 5 | 0 | 142 | |
| Borovnice obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 115 | 63,5 % | 5 | 1 | – | 53 | bez nálezu |
| Boršov nad Vltavou obec · výsledky na volby.gov.cz | 3 | 1 658 | 59,1 % | 9 | 4 | – | 22 | těsný výsledek |
| Bošilec obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 179 | 74,3 % | 7 | 12 | – | 0 | těsný výsledek, o mandátu rozhodl los (shodný počet hlasů) |
| Branišov obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 221 | 72,4 % | 7 | 2 | – | 27 | těsný výsledek |
| Břehov obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 140 | 58,6 % | 7 | 19 | – | 10 | těsný výsledek |
| Čakov obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 248 | 64,9 % | 7 | 4 | – | 2 | těsný výsledek |
| Čejkovice obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 299 | 61,5 % | 7 | 11 | – | 2 | těsný výsledek |
| Čenkov u Bechyně obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 42 | 85,7 % | 7 | 7 | – | 11 | těsný výsledek |
| České Budějovice krajské město · výsledky na volby.gov.cz | 90 | 72 524 | 40,7 % | 45 | 10 | 7 | 4 233 | |
| Chotýčany obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 208 | 72,6 % | 7 | 4 | – | 32 | bez nálezu |
| Chrášťany obec · výsledky na volby.gov.cz | 4 | 584 | 69,7 % | 15 | 4 | 0 | 92 | |
| Čížkrajice obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 234 | 54,3 % | 9 | 2 | – | 57 | bez nálezu |
| Dasný obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 277 | 61,7 % | 7 | 1 | – | 111 | bez nálezu |
| Dívčice obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 504 | 40,3 % | 9 | 1 | – | 896 | bez nálezu |
| Dobrá Voda u Českých Budějovic obec · výsledky na volby.gov.cz | 2 | 2 088 | 42,4 % | 11 | 3 | – | 18 | těsný výsledek |
| Dobšice obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 117 | 58,1 % | 7 | 1 | – | 54 | bez nálezu |
| Dolní Bukovsko městys · výsledky na volby.gov.cz | 7 | 1 363 | 59,9 % | 15 | 5 | 0 | 61 | |
| Doubravice obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 273 | 50,5 % | 7 | 1 | – | 587 | bez nálezu |
| Doudleby obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 373 | 60,6 % | 7 | 1 | – | 155 | bez nálezu |
| Drahotěšice obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 270 | 51,1 % | 7 | 1 | – | 91 | bez nálezu |
| Dražíč obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 231 | 76,2 % | 7 | 3 | – | 60 | bez nálezu |
| Dříteň obec · výsledky na volby.gov.cz | 7 | 1 361 | 63,0 % | 15 | 6 | 2 | 44 | těsný výsledek |
| Dubičné obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 355 | 75,2 % | 7 | 2 | – | 108 | bez nálezu |
| Dubné obec · výsledky na volby.gov.cz | 4 | 1 373 | 35,4 % | 15 | 1 | 1 | 3 760 | |
| Dynín obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 294 | 54,1 % | 7 | 8 | – | 39 | bez nálezu |
| Habří obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 103 | 67,0 % | 7 | 1 | – | 297 | bez nálezu |
| Hartmanice obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 149 | 63,1 % | 7 | 11 | – | 1 | těsný výsledek |
| Heřmaň obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 169 | 59,2 % | 7 | 8 | – | 1 | těsný výsledek |
| Hlavatce obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 123 | 66,7 % | 7 | 1 | – | 55 | bez nálezu |
| Hlincová Hora obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 371 | 67,9 % | 7 | 3 | – | 4 | těsný výsledek |
| Hluboká nad Vltavou POU · výsledky na volby.gov.cz | 7 | 4 366 | 59,1 % | 21 | 8 | 0 | 166 | |
| Homole obec · výsledky na volby.gov.cz | 2 | 1 330 | 51,1 % | 11 | 2 | – | 213 | bez nálezu |
| Horní Kněžeklady obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 89 | 52,8 % | 7 | 1 | – | 226 | bez nálezu |
| Horní Stropnice obec · výsledky na volby.gov.cz | 3 | 1 228 | 65,1 % | 15 | 6 | – | 5 | těsný výsledek |
| Hosín obec · výsledky na volby.gov.cz | 2 | 776 | 67,3 % | 9 | 2 | – | 252 | bez nálezu |
| Hosty obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 150 | 68,0 % | 7 | 3 | – | 37 | bez nálezu |
| Hradce obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 96 | 75,0 % | 7 | 2 | – | 27 | těsný výsledek |
| Hranice obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 182 | 72,5 % | 7 | 2 | – | 56 | bez nálezu |
| Hrdějovice obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 1 239 | 63,5 % | 11 | 3 | – | 110 | bez nálezu |
| Hůry obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 477 | 34,8 % | 7 | 1 | – | 683 | bez nálezu |
| Hvozdec obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 113 | 64,6 % | 7 | 1 | – | 47 | bez nálezu |
| Jankov obec · výsledky na volby.gov.cz | 2 | 326 | 60,1 % | 9 | 2 | – | 44 | bez nálezu |
| Jílovice obec · výsledky na volby.gov.cz | 5 | 873 | 60,6 % | 15 | 3 | 3 (1 s dopadem) | 12 | těsný výsledek |
| Jivno obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 321 | 61,1 % | 5 | 2 | – | 69 | bez nálezu |
| Kamenná obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 270 | 66,3 % | 7 | 3 | – | 4 | těsný výsledek |
| Kamenný Újezd obec · výsledky na volby.gov.cz | 3 | 2 095 | 60,7 % | 15 | 5 | – | 7 | těsný výsledek |
| Komařice obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 278 | 42,1 % | 7 | 1 | – | 594 | bez nálezu |
| Kvítkovice obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 108 | 54,6 % | 5 | 1 | – | 33 | bez nálezu |
| Ledenice městys · výsledky na volby.gov.cz | 4 | 1 963 | 53,2 % | 15 | 3 | 0 | 84 | |
| Libín obec · výsledky na volby.gov.cz | 3 | 337 | 66,2 % | 9 | 4 | 2 (1 s dopadem) | 11 | těsný výsledek |
| Libníč obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 477 | 67,9 % | 7 | 4 | – | 28 | těsný výsledek |
| Lipí obec · výsledky na volby.gov.cz | 2 | 544 | 51,1 % | 7 | 1 | – | 181 | bez nálezu |
| Lišov POU · výsledky na volby.gov.cz | 4 | 3 554 | 55,7 % | 21 | 7 | 0 | 99 | |
| Litvínovice obec · výsledky na volby.gov.cz | 3 | 2 066 | 62,6 % | 9 | 2 | – | 30 | těsný výsledek |
| Ločenice obec · výsledky na volby.gov.cz | 2 | 624 | 58,2 % | 9 | 2 | – | 52 | bez nálezu |
| Mazelov obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 178 | 76,4 % | 7 | 3 | – | 19 | těsný výsledek |
| Mladošovice obec · výsledky na volby.gov.cz | 3 | 337 | 67,7 % | 7 | 2 | – | 23 | těsný výsledek |
| Modrá Hůrka obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 74 | 67,6 % | 5 | 1 | – | 33 | bez nálezu |
| Mokrý Lom obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 87 | 75,9 % | 7 | 2 | – | 15 | těsný výsledek |
| Mydlovary obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 241 | 69,3 % | 9 | 2 | – | 83 | bez nálezu |
| Nákří obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 178 | 53,9 % | 7 | 1 | – | 62 | bez nálezu |
| Nedabyle obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 295 | 44,1 % | 7 | 1 | – | 730 | bez nálezu |
| Neplachov obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 301 | 66,1 % | 7 | 6 | – | 35 | bez nálezu |
| Nová Ves obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 643 | 47,9 % | 7 | 2 | – | 68 | bez nálezu |
| Nové Hrady POU · výsledky na volby.gov.cz | 3 | 1 957 | 61,5 % | 15 | 3 | 0 | 421 | |
| Olešnice obec · výsledky na volby.gov.cz | 2 | 697 | 38,9 % | 11 | 1 | – | 1 853 | bez nálezu |
| Olešník obec · výsledky na volby.gov.cz | 2 | 656 | 54,6 % | 9 | 2 | – | 81 | bez nálezu |
| Ostrolovský Újezd obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 148 | 70,9 % | 7 | 2 | – | 44 | bez nálezu |
| Petříkov obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 261 | 54,4 % | 7 | 1 | – | 467 | bez nálezu |
| Pištín obec · výsledky na volby.gov.cz | 2 | 518 | 33,4 % | 9 | 1 | – | 838 | bez nálezu |
| Planá obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 227 | 44,5 % | 7 | 1 | – | 565 | bez nálezu |
| Plav obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 373 | 45,0 % | 7 | 1 | – | 106 | bez nálezu |
| Radošovice obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 177 | 61,0 % | 5 | 1 | – | 352 | bez nálezu |
| Římov obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 802 | 60,5 % | 9 | 3 | – | 149 | bez nálezu |
| Roudné obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 1 213 | 67,7 % | 11 | 3 | – | 230 | bez nálezu |
| Rudolfov město · výsledky na volby.gov.cz | 3 | 1 989 | 51,6 % | 15 | 4 | – | 406 | bez nálezu |
| Sedlec obec · výsledky na volby.gov.cz | 3 | 424 | 70,0 % | 7 | 3 | – | 152 | bez nálezu |
| Ševětín městys · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 1 131 | 58,2 % | 15 | 3 | – | 21 | těsný výsledek |
| Slavče obec · výsledky na volby.gov.cz | 3 | 576 | 54,3 % | 15 | 2 | – | 79 | bez nálezu |
| Srubec obec · výsledky na volby.gov.cz | 2 | 2 272 | 43,6 % | 11 | 2 | – | 458 | bez nálezu |
| Staré Hodějovice obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 1 058 | 37,6 % | 9 | 1 | – | 2 391 | bez nálezu |
| Štěpánovice obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 769 | 61,1 % | 9 | 3 | – | 90 | bez nálezu |
| Strážkovice obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 438 | 75,8 % | 7 | 2 | – | 71 | bez nálezu |
| Střížov obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 176 | 67,6 % | 7 | 1 | – | 78 | bez nálezu |
| Strýčice obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 39 | 87,2 % | 5 | 2 | – | 14 | těsný výsledek |
| Svatý Jan nad Malší obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 490 | 59,4 % | 9 | 2 | – | 158 | bez nálezu |
| Temelín obec · výsledky na volby.gov.cz | 6 | 739 | 65,8 % | 11 | 5 | 1 | 28 | těsný výsledek |
| Trhové Sviny ORP · výsledky na volby.gov.cz | 11 | 4 149 | 53,2 % | 23 | 5 | 1 | 55 | těsný výsledek |
| Týn nad Vltavou ORP · výsledky na volby.gov.cz | 12 | 6 165 | 45,4 % | 21 | 7 | 0 | 194 | |
| Úsilné obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 375 | 66,1 % | 9 | 12 | – | 10 | těsný výsledek |
| Včelná obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 1 735 | 60,4 % | 9 | 4 | – | 14 | těsný výsledek |
| Vidov obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 496 | 37,5 % | 9 | 1 | – | 1 147 | bez nálezu |
| Vitín obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 374 | 54,8 % | 9 | 12 | – | 6 | těsný výsledek |
| Vlkov obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 42 | 76,2 % | 5 | 2 | – | 4 | těsný výsledek |
| Vrábče obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 682 | 37,0 % | 9 | 1 | – | 1 599 | bez nálezu |
| Vráto obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 389 | 33,4 % | 7 | 1 | – | 604 | bez nálezu |
| Všemyslice obec · výsledky na volby.gov.cz | 4 | 920 | 61,1 % | 11 | 2 | 0 | 157 | |
| Záboří obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 304 | 59,2 % | 7 | 11 | – | 8 | těsný výsledek |
| Žabovřesky obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 370 | 70,3 % | 9 | 3 | – | 60 | bez nálezu |
| Zahájí obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 386 | 45,1 % | 7 | 1 | – | 778 | bez nálezu |
| Žár obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 293 | 74,1 % | 7 | 3 | – | 84 | bez nálezu |
| Závraty obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 57 | 68,4 % | 7 | 1 | – | 166 | bez nálezu |
| Žimutice obec · výsledky na volby.gov.cz | 7 | 501 | 58,7 % | 15 | 2 | 1 | 133 | |
| Zliv POU · výsledky na volby.gov.cz | 3 | 2 784 | 45,7 % | 15 | 4 | 0 | 421 | |
| Zvíkov obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 218 | 68,8 % | 7 | 2 | – | 13 | těsný výsledek |