Okres Rychnov nad Kněžnou – komunální volby 2026
Všech 80 obcí okresu (Královéhradecký kraj). Obce s vlastní stránkou mají odkaz; u ostatních uvádí výsledky kontrol přímo tabulka.
Obcí
80
11 s vlastní stránkou
Okrsků
142
62 406 voličů
Nálezy s dopadem
1
mění / mohou změnit mandáty
Těsné výsledky
24
zastupitelstev obcí
U obcí bez vlastní stránky (méně než 4 okrsky a žádný nález) jsme ověřili aritmetiku zápisů, součty hlasů stran a kandidátů proti oficiálním výsledkům, nezávislý přepočet mandátů, překlepy u kandidátů a opakovaně zaslané okrsky z volební noci; srovnání se sousedními okrsky u obce s jediným okrskem možné není. Rozhodující rezerva = nejmenší počet hlasů, který by v zastupitelstvu obce změnil rozdělení mandátů nebo vedl k rovnosti rozhodované losem; tučně těsné výsledky (nejvýše 30 hlasů nebo hlasy nejvýše 3 voličů – každý volič má tolik hlasů, kolik je mandátů). Řadit lze kliknutím na záhlaví sloupce.
| Obec | Okrsků | Voličů | Účast | Mandátů | Kandidátek | Nálezy | Rozhodující rezerva (hlasů) | Poznámka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Albrechtice nad Orlicí obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 811 | 37,4 % | 11 | 1 | – | 1 950 | bez nálezu |
| Bačetín obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 328 | 48,8 % | 9 | 1 | – | 996 | bez nálezu |
| Bartošovice v Orlických horách obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 190 | 74,7 % | 7 | 4 | – | 32 | bez nálezu |
| Bílý Újezd obec · výsledky na volby.gov.cz | 2 | 554 | 67,0 % | 11 | 3 | – | 57 | bez nálezu |
| Bohdašín obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 166 | 69,9 % | 7 | 9 | – | 10 | těsný výsledek |
| Bolehošť obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 502 | 57,6 % | 9 | 2 | – | 126 | bez nálezu |
| Borohrádek město · výsledky na volby.gov.cz | 2 | 1 613 | 28,6 % | 15 | 1 | – | 3 889 | bez nálezu |
| Borovnice obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 312 | 67,9 % | 9 | 5 | – | 27 | těsný výsledek |
| Bystré obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 203 | 74,4 % | 7 | 1 | – | 100 | bez nálezu |
| Byzhradec obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 165 | 74,5 % | 7 | 10 | – | 8 | těsný výsledek |
| Častolovice městys · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 1 268 | 64,4 % | 15 | 5 | – | 106 | bez nálezu |
| Čermná nad Orlicí obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 860 | 39,9 % | 15 | 1 | – | 2 973 | bez nálezu |
| Černíkovice obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 602 | 59,5 % | 11 | 2 | – | 44 | bez nálezu |
| České Meziříčí obec · výsledky na volby.gov.cz | 3 | 1 496 | 47,0 % | 15 | 5 | 2 | 21 | těsný výsledek |
| Čestice obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 499 | 39,9 % | 9 | 1 | – | 1 025 | bez nálezu |
| Chleny obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 175 | 66,3 % | 7 | 7 | – | 48 | bez nálezu |
| Chlístov obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 67 | 67,2 % | 7 | 7 | – | 20 | těsný výsledek |
| Deštné v Orlických horách obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 440 | 71,1 % | 9 | 3 | – | 138 | bez nálezu |
| Dobřany obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 113 | 74,3 % | 7 | 9 | – | 4 | těsný výsledek |
| Dobré obec · výsledky na volby.gov.cz | 4 | 703 | 47,1 % | 9 | 1 | 1 | 1 978 | opraveno během volební noci |
| Dobruška ORP · výsledky na volby.gov.cz | 10 | 5 211 | 57,4 % | 15 | 7 | 0 | 190 | |
| Doudleby nad Orlicí městys · výsledky na volby.gov.cz | 2 | 1 471 | 51,1 % | 15 | 3 | – | 218 | bez nálezu |
| Hřibiny-Ledská obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 321 | 70,4 % | 9 | 2 | – | 116 | bez nálezu |
| Jahodov obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 81 | 59,3 % | 7 | 1 | – | 28 | těsný výsledek |
| Janov obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 108 | 90,7 % | 7 | 2 | – | 39 | bez nálezu |
| Javornice obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 871 | 55,9 % | 11 | 3 | – | 40 | bez nálezu |
| Kostelec nad Orlicí ORP · výsledky na volby.gov.cz | 7 | 4 895 | 50,5 % | 21 | 6 | 3 | 1 | těsný výsledek |
| Kostelecké Horky obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 138 | 63,0 % | 7 | 7 | – | 38 | bez nálezu |
| Kounov obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 191 | 77,5 % | 7 | 11 | – | 4 | těsný výsledek |
| Králova Lhota obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 215 | 68,8 % | 7 | 16 | – | 3 | těsný výsledek |
| Krchleby obec · výsledky na volby.gov.cz | 0 | 0 | – | 7 | – | – | – | volby se nekonaly |
| Kvasiny obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 1 105 | 56,7 % | 15 | 2 | – | 228 | bez nálezu |
| Lhoty u Potštejna obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 269 | 61,7 % | 7 | 8 | – | 25 | těsný výsledek |
| Libel obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 134 | 68,7 % | 7 | 1 | – | 64 | bez nálezu |
| Liberk obec · výsledky na volby.gov.cz | 3 | 562 | 62,6 % | 9 | 6 | 2 (1 s dopadem) | 7 | těsný výsledek |
| Lično obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 494 | 70,6 % | 9 | 2 | – | 165 | bez nálezu |
| Lípa nad Orlicí obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 467 | 34,5 % | 9 | 1 | – | 877 | bez nálezu |
| Lukavice obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 500 | 65,4 % | 7 | 2 | – | 137 | bez nálezu |
| Lupenice obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 207 | 43,5 % | 7 | 1 | – | 439 | bez nálezu |
| Mokré obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 131 | 54,2 % | 7 | 1 | – | 311 | bez nálezu |
| Nová Ves obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 186 | 46,8 % | 7 | 1 | – | 459 | bez nálezu |
| Očelice obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 190 | 66,8 % | 7 | 10 | – | 4 | těsný výsledek |
| Ohnišov obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 427 | 52,5 % | 9 | 1 | – | 1 406 | bez nálezu |
| Olešnice obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 390 | 62,3 % | 9 | 2 | – | 74 | bez nálezu |
| Olešnice v Orlických horách obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 338 | 71,3 % | 9 | 3 | – | 93 | bez nálezu |
| Opočno POU · výsledky na volby.gov.cz | 4 | 2 425 | 52,7 % | 15 | 5 | 1 | 72 | |
| Orlické Záhoří obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 165 | 50,9 % | 7 | 1 | – | 50 | bez nálezu |
| Osečnice obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 223 | 70,4 % | 7 | 3 | – | 53 | bez nálezu |
| Pěčín obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 394 | 65,2 % | 7 | 3 | – | 5 | těsný výsledek |
| Podbřezí obec · výsledky na volby.gov.cz | 2 | 449 | 65,0 % | 9 | 1 | – | 1 377 | bez nálezu |
| Pohoří obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 543 | 52,7 % | 15 | 1 | – | 3 122 | bez nálezu |
| Polom obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 126 | 82,5 % | 5 | 8 | – | 0 | těsný výsledek, o mandátu rozhodl los (shodný počet hlasů) |
| Potštejn obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 781 | 65,3 % | 11 | 5 | – | 22 | těsný výsledek |
| Přepychy obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 532 | 58,6 % | 15 | 3 | – | 67 | bez nálezu |
| Proruby obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 46 | 63,0 % | 5 | 1 | – | 24 | těsný výsledek |
| Říčky v Orlických horách obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 108 | 81,5 % | 7 | 3 | – | 30 | těsný výsledek |
| Rohenice obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 254 | 70,9 % | 7 | 2 | – | 46 | bez nálezu |
| Rokytnice v Orlických horách POU · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 1 537 | 52,5 % | 15 | 7 | 1 | 9 | těsný výsledek |
| Rybná nad Zdobnicí obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 339 | 63,4 % | 9 | 3 | – | 127 | bez nálezu |
| Rychnov nad Kněžnou ORP · výsledky na volby.gov.cz | 14 | 8 634 | 48,4 % | 21 | 9 | 0 | 229 | |
| Sedloňov obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 169 | 58,0 % | 7 | 1 | – | 56 | bez nálezu |
| Semechnice obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 356 | 69,7 % | 9 | 2 | – | 42 | bez nálezu |
| Skuhrov nad Bělou obec · výsledky na volby.gov.cz | 2 | 875 | 63,1 % | 15 | 2 | – | 16 | těsný výsledek |
| Slatina nad Zdobnicí obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 696 | 63,8 % | 11 | 5 | – | 34 | bez nálezu |
| Sněžné obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 109 | 71,6 % | 7 | 1 | – | 53 | bez nálezu |
| Solnice město · výsledky na volby.gov.cz | 2 | 1 581 | 38,1 % | 15 | 1 | – | 5 269 | bez nálezu |
| Svídnice obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 122 | 64,8 % | 7 | 10 | – | 6 | těsný výsledek |
| Synkov-Slemeno obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 324 | 64,8 % | 9 | 2 | – | 77 | bez nálezu |
| Třebešov obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 235 | 61,7 % | 7 | 1 | – | 106 | bez nálezu |
| Trnov obec · výsledky na volby.gov.cz | 3 | 588 | 66,0 % | 15 | 3 | – | 82 | bez nálezu |
| Tutleky obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 267 | 60,7 % | 9 | 12 | – | 0 | těsný výsledek, o mandátu rozhodl los (shodný počet hlasů) |
| Týniště nad Orlicí POU · výsledky na volby.gov.cz | 8 | 4 806 | 49,9 % | 17 | 4 | 0 | 518 | |
| Val obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 236 | 68,6 % | 7 | 1 | – | 118 | bez nálezu |
| Vamberk POU · výsledky na volby.gov.cz | 6 | 3 507 | 45,8 % | 15 | 4 | 0 | 82 | |
| Voděrady obec · výsledky na volby.gov.cz | 6 | 563 | 73,4 % | 15 | 2 | 0 | 286 | |
| Vrbice obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 121 | 77,7 % | 7 | 8 | – | 9 | těsný výsledek |
| Záměl obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 533 | 58,5 % | 7 | 1 | – | 223 | bez nálezu |
| Žďár nad Orlicí obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 435 | 63,2 % | 7 | 2 | – | 125 | bez nálezu |
| Zdelov obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 219 | 65,8 % | 7 | 2 | – | 82 | bez nálezu |
| Zdobnice obec · výsledky na volby.gov.cz | 1 | 139 | 61,9 % | 9 | 2 | – | 3 | těsný výsledek |