Forenzní audit voleb 2026

Komunální volby 2026 – Plzeň

Analýza všech 174 volebních okrsků a 348 okrskových zápisů (zastupitelstvo města a 10 zastupitelstev městských obvodů), 67 stranických a 1 782 kandidátních výsledků z otevřených dat ČSÚ, porovnaná s volbami 2018 a 2022.

Nálezy vytvořily stejné detektory jako u Prahy a registr byl sestaven automaticky; zkontrolováno 15 z 15 nálezů (stav je uveden u každého nálezu). Každý nález obsahuje proklik na výsledky okrsku na volby.gov.cz.

Závěr: Celkové výsledky jsou plně reprodukovatelné z okrskových dat a nezávislý přepočet mandátů souhlasí u všech zastupitelstev. Globální forenzní testy jsou v normě a srovnatelné s lety 2018 a 2022.

Nálezy s možným vlivem na výsledek: N01 Zastupitelstvo MO Plzeň 1 – překlep – vložená číslice (mění zvolené).

Těsné výsledky: Plzeň 2-Slovany – rozhodlo 55 hlasů, Plzeň 6-Litice – rozhodlo 32 hlasů.

Okrsků analyzováno
174
348 zápisů, 11 zastupitelstev
Reprodukce výsledků
100 %
67 stran, 1 782 kandidátů
Nálezy s možným vlivem
1
mění / mohou změnit mandáty
Nálezů celkem
15
z toho 7 překlepů u kandidátů v souhrnu
Nejtěsnější rezerva
55 hl.
Plzeň 2-Slovany

Registr nálezů podle priority

Jistota = pravděpodobnost, že zveřejněný údaj neodpovídá skutečnosti. Dopad = výsledek simulace opravy a nového přepočtu mandátů a pořadí kandidátů, u nálezů bez určené strany srovnání rozsahu chyby s rozhodující rezervou.

IDZastupitelstvo / okrsekTyp a subjektJistota chybyDopad
N01Zastupitelstvo MO Plzeň 1
okrsek 1024 – MO · hlasy kandidátů strany č. 6 (data)
Překlep – vložená číslice
PRO PLZEŇ s podporou lidovců – kand. č. 1 Šárka Chvalová
Velmi vysokáMění zvolené
N02zastupitelstva města a MO
Plzeň 6-Litice, Plzeň 2-Slovany
Výsledek těsnější než běžná chybovost sčítání
2 zastupitelstva
NízkáTěsný výsledek
N03Zastupitelstvo MO Plzeň 1
okrsek 1007 – MO (data)
Neúplně opsaný řádek kandidátů
Komunistická strana Čech a Moravy
Velmi vysokáBez vlivu
N04Zastupitelstvo města
okrsek 1034 – město (data)
Neúplně opsaný řádek kandidátů
SPD + TRIKOLORA + PRO s podporou PŘÍSAHY
Velmi vysokáBez vlivu
N05Zastupitelstvo MO Plzeň 1
okrsek 1039 – MO (data)
Neúplně opsaný řádek kandidátů
SPD + TRIKOLORA + PRO s podporou PŘÍSAHY
Velmi vysokáBez vlivu
N06Zastupitelstvo města
okrsek 2008 – město (data)
Neúplně opsaný řádek kandidátů
SPD + TRIKOLORA + PRO s podporou PŘÍSAHY
Velmi vysokáBez vlivu
N07Zastupitelstvo města
okrsek 3003 – město (data)
Neúplně opsaný řádek kandidátů
SPD + TRIKOLORA + PRO s podporou PŘÍSAHY
Velmi vysokáBez vlivu
N08Zastupitelstvo města
okrsek 3003 – město (data)
Neúplně opsaný řádek kandidátů
Občanská demokratická strana
Velmi vysokáBez vlivu
N09Zastupitelstvo města
okrsek 3015 – město (data)
Neúplně opsaný řádek kandidátů
ANO 2011 a nezávislí
Velmi vysokáBez vlivu
N10Zastupitelstvo města
okrsek 3059 – město (data)
Neúplně opsaný řádek kandidátů
ANO 2011 a nezávislí
Velmi vysokáBez vlivu
N11Zastupitelstvo MO Plzeň 4
okrsek 4015 – MO (data)
Neúplně opsaný řádek kandidátů
Česká pirátská strana
Velmi vysokáBez vlivu
N12všechna zastupitelstva
více částí města
Překlepy a propady u hlasů kandidátů (souhrn)
7 hodnot v 7 okrscích
Velmi vysokáBez vlivu
N13Zastupitelstvo města
okrsek 1006 – město (data)
Neúplně opsaný řádek kandidátů
Stačilo!
VysokáBez vlivu
N14všechna zastupitelstva
okrsek 6001 – město (data) · okrsek 6001 – MO (data)
Velký rozdíl vydaných a odevzdaných obálek
1 okrsků (42–42 obálek)
NízkáBez vlivu
N15město i MO
okrsek 3043 – město (data) · okrsek 3043 – MO (data)
Výrazný rozdíl mezi lístkem města a MO (k ověření)
1 okrsek
StředníBez vlivu

Stejné detektory, tři volby – Plzeň

Počet nálezů podle typu (město + MO), komunální volby 2018, 2022 a 2026

201820222026
02,5057,5010Vložená číslice u kandidáta924Vypadlá číslice u kandidáta845Nelogický propad kandidáta231Chybějící balík lístků strany120Strana s nulou místo očekávaných hlasů000Rozdíl obálek ≥ 20001Odevzdáno více obálek než vydáno000

Roky 2018 a 2022 slouží jako kalibrační základna; data z nich neobsahují počet platných lístků, detektory jsou tam o něco citlivější na šum.

Zobrazit jako tabulku
Typ201820222026
Vložená číslice u kandidáta924
Vypadlá číslice u kandidáta845
Nelogický propad kandidáta231
Chybějící balík lístků strany120
Strana s nulou místo očekávaných hlasů000
Rozdíl obálek ≥ 20001
Odevzdáno více obálek než vydáno000

Kde rozhoduje pár hlasů

Nejmenší počet hlasů, který by změnil rozdělení mandátů (zisk/ztráta mandátu nebo 5% hranice), přepočtený na voliče se všemi hlasy

0204060Plzeň 2-Slovany1,80Plzeň 6-Litice2,90Plzeň 9-Malesice5,10Plzeň 8-Černice6,80Plzeň 10-Lhota9,20Plzeň 5-Křimice13,30Plzeň 7-Radčice14,60Plzeň 424,70Plzeň (město)51,40Plzeň 353,90Plzeň 156,30
Zobrazit jako tabulku
ZastupitelstvoMandátůRozhodující rezerva (hlasů)Rezerva v „plných“ voličích
Plzeň 2-Slovany31551.8
Plzeň 6-Litice11322.9
Plzeň 9-Malesice9465.1
Plzeň 8-Černice9616.8
Plzeň 10-Lhota9839.2
Plzeň 5-Křimice1114613.3
Plzeň 7-Radčice913114.6
Plzeň 42766824.7
Plzeň (město)47241551.4
Plzeň 333177953.9
Plzeň 133185856.3

Zastupitelstva městských obvodů

Název vede na výsledky na volby.gov.cz. Rozhodující rezerva = nejmenší počet hlasů, který by změnil rozdělení mandátů nebo vedl k rovnosti rozhodované losem. Řadit lze kliknutím na záhlaví sloupce.

Městský obvodMandátůOkrskůVoličůNálezyPřeklepy u kandidátůRozhodující rezerva (hlasů)
Plzeň 1334637 085N01, N03, N0511 858
Plzeň 10-Lhota911 476083
Plzeň 2-Slovany313424 927N02055
Plzeň 3336336 167N1511 779
Plzeň 4272518 246N111668
Plzeň 5-Křimice1111 8130146
Plzeň 6-Litice1111 756N02, N14032
Plzeň 7-Radčice918800131
Plzeň 8-Černice911 366061
Plzeň 9-Malesice91733046

Co jsme ověřili